Dxn hakkında

Dcn ganoderma hakkind

DXN Uluslar arası Hakkında

DXN, prestijli Hindistan Teknoloji Enstitüsü mezunu olan Dato´ Dr. Lim Siow Jin tarafından kurulmuştur. Dato´ Dr. Lim, mantarın insan sağlığı üzerindeki faydalarının arayışı içerisinde işe başladı. DXN in 1993’deki kuruluşu ile onun derin ilgisi ve bitmek tükenmek bilmeyen çabaları, insan sağlığı ve varlığı için Şifalı Otların Kralı olarak bilinen Ganoderma ya da Lingzhi’nin tüm potansiyelinden faydalanmaya sürüklemiştir.

DXN’in ana faaliyet alanı, sağlıklı gıda takviyelerine ait bitki yetiştirilmesi, üretilmesi ve pazarlanmasını ihtiva eder. Malezya orijinli tüm dünyada faaliyetleri olan firma Ganoderma işi üzerinde iyi bilinmektedir.Ürün hatlarında diyet takviyeleri, gıda ve içecekler, kişisel bakım, cilt bakımı ve kozmetik, ev ürünleri ve su arıtma sistemleri ihtiva etmektedir. 1993’deki ilk başlangıcından beri DXN, “ Tek Ejder Tek Dünya Tek Pazar ve Tek Akıl” anlayışını sürdürmüştür. Bu güçlü anlayışla DXN yıllar boyunca sürekli bir büyümeye doğru yelken açmıştır. 30 Eylül 2003’de DXN Holding Berhad, Bursa Malezya’daki Ana Kurul’da yer almıştır. 27 Aralık 2011 tarihinde DXN, listeden kurucusunun devir teklifinden ötürü çıkarılmıştır.

DXN Holding Berhad DXN Group’un yatırım holdingi ve yönetim şirketidir.DXN’nin kaliteye verdiği yüksek önem dünyanın çeşitli sağlık ve iş örgütlerinin üstün takdir ve onayını kazandırmıştır. Sağlam zemin ve sürdürülebilir kalkınma ile DXN hızlı bir şekilde emlak, yenilenebilir enerji, bilgi teknolojileri gibi diğer iş alanlarına yönelmiştir. Pazarlama ağının ana faaliyet alanı içerisinde, DXN’in hızlı küresel gelişmesi dünya çapındaki üyelerinin büyük gelişimi ve önemli stratejik yerlerdeki kapsadığı alanın amplifikasyonu ile uluslar arası olarak fark edilmiştir. Dünya çapındaki dört milyonun üzerindeki kayıtlı distribütörü ile DXN, Ganoderma ürünlerindeki dünya liderliği pozisyonunu güçlendirmektedir.

20 yılı aşkın dikkatli araştırma ve bilimsel analizlerden sonra Dato´ Dr. Lim, Ganoderma ya da Lingzhi’nin önemli yararlarını ve insan sağlığına uygun olan etkilerini keşfetti. Lingzhi’nin önemini ve insan sağlığına faydalarını gerçekleştirmek, Dato´ Dr. Lim mucizevi şifalı otlar hakkındaki bilgisini, tutkusunu iyi sağlık için gösteren arkadaşları ve meslektaşları ile paylaşmaya başladı.

Lim Siow Jin 1983’de Ganoderma ve insan sağlığı üzerindeki araştırmalarına başladı.
Ganoderma üzerine olan kapsamlı araştırmasından 10 yıl sonra 1993’de Ganoterapi’yi yazdı.
1994’de CEO ve kurucusu olarak DXN Global’i kurdu.
1997’de Hindistan Alternatif Tıp Kurulu tarafından Holistik Tıp içinde doktora derecesi aldı.
2001’de Malezya Sultanı Kedah’dan BKM ödülü aldı.
2001’de Malezya, Kedah Gençlik Derneği tarafından Yılın En İyi 10 Üstün Çinli Gençliği’den birisi olarak onurlandırıldı.
2002’de Hindistan Alternatif Tıp Kurulu tarafından Alternatif Tıp Bilimleri Doktorası aldı.
2002’de holistik sağlık ve sağlıklı, güçlü ve sosyal olarak gelişen toplumun sürekliliğine adanması yoluyla dünya barışına olan katkılarından ötürü” Dünya Barışı için Uluslar arası Eğitimciler Derneği” nden Milenyum Ödülü aldı.
2002’de örnek insanlığı, barışın tanıtımına olan büyük gayretleri ve 1953 Nobel Barış Ödülü alan Albert Schweitzer’ın ruhuna olan duyarlılık için Pozitif Yaşam Kuruluşu tarafından Albert Schweitzer Ödülü’nü aldı.
2002’de Dr.Lim’in insanlığın sağlık ve refahına olan önemli katkısından ötürü Alternatif Tıp Araştırma EnstitüsüKANADA) ‘nden “Yeni Milenyum’un Hekimi Ödülü” nü aldı.
2002’de Kıdemli Misafir Profesör olarak(Doğal Şifa ve Ganoterapi) Alternatif Tıp Açık Uluslar arası Üniversitesi’nden Atanma Sertifikası aldı.
2002’de Dünya Sağlık, Çevre ve Barış Kuruluşu’ndan Dostluk Belgesi aldı.
2004’de Tüm Hindistan Azınlık ve Güçsüz Kesimler Konseyi’nin desteği altında Rahibe Teresa Uluslar arası& Milenyum Ödül Komitesi’nden Rahibe Teresa Uluslar arası Ödülü’nü aldı.
2005’de Malezya, Kedah Sultanı Prens Hazretleri tarafından verilen Datuk Setia Diraja Kedah (DSDK) Ödülü’nü aldı.
2006’da insanlığa ve Tabiat Ana’nın bakımına olan katkılarından dolayı Hindistan Uluslar arası Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından Dato Dr. Lim Siow Jin’e Altın Dünya Ödülü sunuldu.
2007’de Cenevre, İsviçre Ticaret Liderleri Klubü ve Yazı İşleri’nden “ Küresel Kalite Yönetimi”- Altın Nişan Ödülü ‘nü aldı.
2007’de 28’inci Teknoloji ve Kalite için Uluslar arası Ödülü süresince Yeni Milenyum Ödül kupasını aldı.
2009’da Fransa Toulous’daki Academie Scientifique InternationaleVİE Univers Nature of Toulous’dan Profesör derecesi ile AKADEMİK DOSTLUK fahri doktorluk Ödülü sunulmuştur.
2009’da Dünya Barış Topluluğu Onursal Danışmanı olarak onurlandırıldı. Dünya Barış Topluluğu, Evrensel Barış&Düzen için bir Küresel Sivil Kuruluşudur ve Birleşmiş Milletler ve çeşitli ajanslar ile bağlantılı olarak dünya barışı, düzeni, iyi niyeti , şiddete başvurmama, uluslar arası anlayış ve işbirliği fikirlerinin ve prensiplerinin tanıtım ve telkini için çalışmaktadır.
2009’da Topluluk’a fevkalade katkılarından ötürü Dünya Barış Topluluğu tarafından İnsanlığa Hizmetleri İçin Mükemmellik Ödülü ile ödüllendirilmiştir.
DXN Kavramı

TEK EJDER Tüm süreç – bitki yetiştirme, işlenmesi ve pazarlanması yanlızca Firma tarafından sıkı kalite kontrolü altında yapılmaktadır.

TEK DÜNYA TEK PAZAR Herbir ve her distribütör tek üyelik ile dünya çapındaki bonusu sever.

TEK AKIL Firma ve distribütörler DXN işini yapmaya kararlı bir şekilde yoğunlaşmaktadırlar.

DXN Felsefesi:

“DÜŞÜK FİYAT, YÜKSEK KALİTE; GÖZE BATMAMAK, YÜKSEK GETİRİ”

Felsefemiz – yüksek getiri sağlarken düşük fiyatlı ve yüksek kaliteli ürün sağlamak, göze batmamak doğrudan satış için idealdir. Bu sistem, herhangi bir sosyal çevredeki kimseye adilane erişilebilirliktir. Serbest girişim sistemimiz, herkese daha büyük finansal girişimciliğe öncülük eden kişisel başarının keyfinin çıkartılmasını sağlar. Daha da önemlisi, ürünlerimizin tüketilmesi ile daha iyi bir sağlık kazanan pek çok kişi ürünlerimizin faydasını kanıtlamış olmaktadır. Felsefemiz, başarımızın pazarlama ağı sektörü temeli üzerine kurulmuş olmasıdır.

DXN Hüviyeti

KIRMIZI şirketin ilerlemedeki mücadele ruhunu sembolize eden ateşi temsil eder.

YEŞİL represents pazarımızın yaygınlaşması ve dinamik büyümesini sembolize eden ağacı temsil eder.

MAVİ tüm enerjik gelişmeler için bir kuruluş olarak şirketi sembolize eden suyu temsil eder.

KIRMIZI OVAL DXN’in vizyonlarını başarmadaki agresifliği, tek bir şey düşünmeyi ve sebatı sunan yükselen güneşi sembolize eder.

YEŞİL DALLAR sağlığa dayalı endüstriye odaklanarak başarıyı yakalamadaki amansız mücadeyi ve şirketin büyümesi için güçlü taahhütlerini sunan Ganoderma’yı sembolize eder.

MAVİ YATAY ÇİZGİ işi geliştirme enerjisi için bir güç kaynağı olarak firmayı sembolize eder

DXN Çiftliği

Daxen Uluslar arası genel merkezinin Bukit Wang, Malezya’da 30 akrelik ; Bukit Pinang Kedah, Malezya’da da 10 akrelik bir Ganoderma çiftliği bulunmaktadır. Her iki çiftlik de en iyi kalitede Ganoderma yetiştirmek için en ileri düzeydeki yetiştiricilik teknolojisi ile donatılmıştır ve en modern labaratuarlar daha ileri Ganoderma gelişimi, üretim ve paketleme kalitesi için deneyler yapmaktadır.

Daxen çiftlikleri Ganoderma gelişimi için en elverişli çevreyi sağlamak için nüfus yoğunluğunun çok olduğu yerlerden uzakta, iklimin ılık ve nemli olduğu bölgelerde yer almaktadırlar. Çiftliğin, Ganoderma’nın herhangi bir toksin ihtiva etmemesini sağlamak için yalın havası ve suyu (pH değeri 7 den 7.8’e devam etmektedir) mevcuttur. Daxen Uluslar arası genel merkezi, daha az zamanda en iyi kalitede mahsul üretmek için özel olarak geliştirilmiş birkaç ileri yetiştirme tekniğine sahiptir. DXN Ganoderma, hasatı 6 ay ya da daha fazla zaman gerektiren başka ülkelere nazaran yanlızca 3 aylık bir süre alan Daxen çiftliklerinde yetişmektedir. Bu yöntem yanlızca bizim en iyi kalite Ganoderma mahsul üretimini artırma kapasitesini ilerletmez, aynı zamanda DXN ürünleri için dünya çapındaki artan talebi de karşılar.

Daxen Çiftliği; geleneksel suni gübre, böcek ilaçlaması veya hormon yerine talaş tozu, pirinç kabuğu gibi TÜMÜYLE doğal materyallerin olduğu Organik Yetiştirme Metodu’nu kullanmaktadır. Bu özelleşmiş yetiştirme metodu enzim, koenzim, amino asid, vitaminler, karbonhidrat ve eser elementler gibi 200 çeşit ana ve yardımcı elemanları Ganoderma hasat kalitesini, miktarını, büyümesini ve zararlılara karşı dayanıklılığını artırma için sağlamaktadır.

Daxen Çiftliği ayrıca tekbir ana bitkiden bir milyon adet Ganoderma üretebilen Doku Kültürü Metodu’nu da kullanmaktadır. Herbir büyüyen hasat yığınından en iyi Ganoderma kalitesini DXN ürünlerinde belirlemek için meşakkatli bir seçim süreci uygulanmaktadır.

Daxen Çiftliği ayrıca Ganoderma içindeki istenmeyen materyal işgalini önlemek için; Ganoderma ürünlerinin kalite büyüme aşamalarını sağlamak için Süspansiyon Düzenleme Metodu’ndan yararlanır.

DXN Çiftliği, Güneydoğu Asya’nın en büyük Lingzhi çiftliği olarak kabul edilir. DXN tarafından birleştirilmiş organik tarım metodları çevreye zarar verilmesine engel olur, böylece Malezya’da Organik Tarım Sertifikası ve ISO 14001 sertifikasyonu alan ilk lingzhi çiftliği olmuştur.

DXN Teknolojisi

Daxen Uluslar arası Genel Merkezi’nin Malezya Sağlık Bakanlığı, Milli Eczacılık Kontrol Bürosu tarafınca verilen GMP Sertifikası’na sahip kendi fabrikası vardır. Kalite kontrolü ve modern ürün gelişimini sağlamak için tümüyle en gelişmiş teknoloji ve labaratuarı ile donatılmıştır.

Daxen Uluslar arası Genel Merkezi, ürün kalitesinin uluslar arası standartlarda olmasını sağlamak için üretimin tamamını, yetiştirilmesi, üretim ve paketleme süreçlerini sıkı sıkıya kontrol eden uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Daxen Uluslar arası Genel Merkezi ayrıca Ganoderma ürünlerinin kalitesini sağlamak için; Ganoderma’nın orijinal tabii zengin elementlerinin üretim aşamaları süresince korunması ve ham maddenin aktif elementlerinin korunması gibi herbir aşamasının doğru olarak işlenmesini sağlamak için sıkı standartlar oluşturmuştur.

DXN Ganoderma’nın aktif elementlerini koruyabilen soğuk işlem yöntemini benimser. Diğer yöntemlerden daha üstün olan soğuk işlem yönteminde toplam yoğunlaşma oranı 20:1’dir. DXN, yerel Malezya uzmanlığına dayalı yetiştirme metodlarından faydalanır.

DXN ürünleri herhangi bir suni ürün ya da koruyucular, renklendirici ve tatlandırıcılar içermez. Yetiştirme süreci, Ganoderma ürünlerinin organiktir

Resmi Uyelik için

http://www.dxn.dxn.com.tr/